Firmamız Hakkında

Firmamız Hakkında

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimine olumlu etkisi tüm dünyada kabul gören bebek masajı artık Lüleburgaz’da!

HAKKIMIZDA

Biz Kimiz? Ne İş Yapıyoruz?

Kupala Bebek Spa ve Masaj Merkezi'nde ailelerimizin en değerli varlıklarığı olan bebeklerimize benzersiz bir hizmeti getirmiş bulunuyoruz. Özel olarak tasarlanmış ve hazırlanmış merkezimizde hidroterapi ve Bebek Masajı hizmeti sunuyoruz.

Programımız sayesinde, bebeğimizin büyümesinin en önemli evresi olan 0-36 ay arası zihinsel ve fiziksel gelişimini, ebeveyn ve bebekarasında oluşan duygu bütünlüğünüdesteklemeyi hedefliyoruz.

Bebeğiniz bir yandan motor beceri koordinasyonu ve dengesini geliştirirken, diğer yandan kendi başına hareket ederek eğlenecek ve özgürlüğün tadına varacak.

Bebeğinizin yüzündeki mutluluğun ve huzurun sizde güzel bir anı olarak kalmasını istiyoruz.

‘’Her yeni doğan bebek, yeni bir dünya demek’’ Barış Manço

MİSYONUMUZ
Gözlerini dünyaya yeni açmış meleklerin, gelişimlerini sağlıkla tamamlamaları adına ebeveynlerinin ve kendilerinin ihtiyaç duydukları her an yanında olabilmek.

VİZYONUMUZ
Kendi anneliğim ve bebeklerimden yola çıktığım bu faaliyet alanında her zaman uzman bir kadro ile hizmet sunmak ve sektörde örnek olmak.


DEĞERLERİMİZ: Güvenilirlik, Dürüstlük, Profesyonellik, Samimiyet, Kalite


KALİTE POLİTİKAMIZ
Hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek tüm danışanlarımıza sağlıklı ve güvenli bir ortamda standartlara uygun, tam ve zamanında hizmet sunmak.

HİZMETLERİMİZ

Hidroterapi

Bebeklerinizin spa hizmeti alırken olmazsa olmazı hidroterapi yöntemidir. Bunun için sağlık ve güvenlik koşulları düşünülerek tasarlanan özel bebek jakuzileri kullanılmaktadır. Jakuzilerde seans boyunca suyun sıcaklığı sabit kalırken, sudaki PH dengesi de korunuyor. Ayrıca Jakuzilerdeki özel ışıklandırma sistemi sayesinde bebeklerinizin rahatlaması sağlanıyor. Ayrıca ayarlanabilir boyun halkası sayesinde bebeklerimizin başı suyun üzerinde kalıyor. Böylece Hidroterapi yöntemiyle bebeklerin zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesi desteklenirken, kaslarının ve kemiklerinin de kuvvet kazanması sağlanıyor.

Suda geçirilen zamanı iyi değerlendirmek adına bir seansta yapılanlar…

Birinci Aşama: Bu aşamaya gözlem aşaması diyebiliriz. Bu aşama sırasında terapist, bebeğin el, kol ve bacak koordinasyonunu gözlemlediği zamanı ifade eder.

İkinci Aşama: Özel tasarlanan jakuzinin çalışmasıyla sudaki hareketlenme, bebeğin eğlenceli tepkisiyle buluşur. Bu aşamayı gözlemleyen terapist, uygulayacağı masajı belirler.

Üçüncü Aşama: Bu aşamada terapist uygun görürse, su içinde egzersiz yaptırabilir. Jakuzinin kapatılması ertesi ve suyun dinginleşmesi ertesinden bebeğin sudan çıkışıyla tamamlanır.

Faydaları:

• İskelet ve kas sisteminin gelişmesini sağlar

• Sindirim ve dolaşım sistemine olumlu katkıda bulunur

• Suyun basıncı sayesinde göğüs kafesi gelişir böylece solunum sisteminin gelişmesine yardımcı olur

• Hareket kabiliyeti artar

• Gerginliğin azalmasına katkıda bulunur

• Uyku düzeninin oluşmasını kolaylaştırır.

Suda geçirilen neşeli dakikaların ardından, sıra masaja geliyor…

Bebek için uygulanan masaj ile bebeğin ruhsal ve bedensel gelişimini baz alan ve sayısız faydaları beraberinde getiren özel bir uygulamadır. Masaj ile bebeğin kan dolaşımının hızlanması, kemik ve kas sisteminin rahatlayarak gelişmesi, hazımsızlık sorunu yaşıyorsa gazın kolayca çıkarılması gibi pek çok yararın yarı sıra bebeğin özgüvenine ve çevreyle olan iletişimine katkıda bulunmaktadır. Masaj sırasında kullanılan özel ve doğal yağlar sayesinde bebeklerin cildine de gerekli hassasiyet gösterilir.

MERKEZİMİZ HAKKINDA

Merkezimize gelen bebeklerimizin seans öncesinde vakit geçireceği bir oyun alanımız bulunuyor. Oyun alanımızda bebeklerimizin hoşça vakit geçirebilmesi için titreşimli anakucağı, hoppala aktivite oyuncağı, oyun minderi ve çeşitli türde oyuncaklar bulunuyor.

Bununla beraber annelerimizin rahatla bebeklerini emzirebilecekleri özel bir emzirme odası, mama sandalyesi ve masaj sonrası uyku uyuyabilecekleri beşik de merkezimizde mevcuttur.

Etkin bir hizmet için gerekli tüm belgelere sahip terapistimiz ile beraber koordineli olarak çalışan bir mensubumuz, gelen her bebek için özel bir dosya açıp bilgileri kaydederek bilgi akışının devamını sağlayacak.

Uzman çalışanlarımızın yanı sıra kurumsal bilgi birikimimiz ile alanda hizmet veren farklı kurumlar ile işbirliği yaparak bir çok hizmeti daha avantajlı bir şekilde sunuyoruz.

Beslenme ve Diyet Danışmanlığı / Diyetisyen Elif Nur BAŞARAN
Hamilelik Okulu / Uzm. Ebe Elif Atiye SONAÇ
Doğum Fotoğrafı / Fotalya
Mobilya-Tasarım-Uygulama-Proje / Lubs Design (Seren DEDEOĞLU CEVER)
Spor Aktiviteleri / Clup Luka
Medya Danışmanlığı/ Tolga KESERCİ ve Trakya Burada TV


EKİBİMİZ

KURUCU: Rüveyda ÇAVAŞ
PSİKOLOĞUMUZ: Duygu ÇAVAŞ
KALİTE YÖNETİM DANIŞMANI: Zeynep ÇAPRAZ
HEMŞİRELERİMİZ: Damla YILDIRIM, Müge ŞERBET, Şermin TAŞDEMİR SÜSER

Firmamız Hakkında